مهمترین دلیلی که مجموعه آی ساکس نت شروع به فعالیت کرد، ایجاد ترافیک هدفمند و پربازده برای سایت های اینترنتی بود تا از این طریق بتواند در بهبود رتبه آن ها موثر باشد. در این مقاله نیز قصد داریم ۱۲ روش متفاوتی را که به وسیله آن می توانید بازدید سایت خود را افزایش دهید، معرفی کنیم.

ترافیک سایت چیست؟

ترافیک سایت در واقع نبض اصلی کسب و کارهای آنلاین است که با وجود سایت و داشتن ترافیک در سایت می توانند به کار و پیشرفت خود رونق دهند. بسیاری از مدیران سایت ها برای افزایش ترافیک سایت از راه تبلیغات پولی (google advertising) قصد دارند که بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهند. استفاده از این گونه روش ها صرفا برای مدت زمان کوتاه اثر بخش خواهد بود؛ اما توجه داشته باشید که روش های ارگانیک که تنها از اصول و قواعد گوگل انجام می شود قطعا نتیجه بهتری خواهد داشت.

کاربران را دست کم نگیرید

اهمیت ترافیک سایت در این است که باعث افزایش نرخ تبدیل نیز خواهد شد. کاربرانی که محصولات و خدمات شما را از طریق جستجوی گوگل پیدا کرده باشند و به صورت ارگانیک و بدون تبلیغات پولی گوگل وارد سایت شوند؛ در مقایسه با زمانی که کاربران نشانه ad را کنار آدرس سایت زمان جستجو مشاهده کرده و سپس روی لینک کلیک کنند، نرخ تبدیل متفاوت خواهد شد. کاربران می دانند زمانی که گوگل سایت را به صورت طبیعی به کاربران نمایش دهد، نشان دهنده کیفیت، مرغوبیت و داشتن خریداران و کاربران زیادی است، و در نتیجه به شما اعتماد می کنند و نرخ تبدیل افزایش می یابد.

ابزارهای بررسی ترافیک سایت

قبل از پرداختن به بحث شیرین روش های افزایش ترافیک سایت، باید سایت را با استفاده از ابزارهای زیر آنالیز کرده و سپس مشکل صفحاتی که افت ترافیک داشته اند را آنالیز و رفع مشکل کنید. ابزارهای بررسی ترافیک سایت به شرح زیر است:

 • گوگل سرچ کنسول (Google search console)
 • گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)
 • AMP Analytics: امروزه به دلیل دسترسی آسان کاربران به اینترنت همراه، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به جای استفاده از لب تاپ یا کامپیوتر از تلفن همراه استفاده کنند. AMP یک پلتفرم پیشرفته برای طراحی سایت صرفا برای تلفن های همراه است. بدین صورت که با کاهش حجم صفحات سایت سرعت بارگذاری سایت را در تلفن همراه کاربران کاهش می دهد. پلتفرم AMP برخی از کدهای سایت را تغییر می دهد، به همین دلیل نیاز است که زمان بررسی ترافیک سایت از ابزار تخصصی AMP Analytics استفاده شود.

پس از نصب نرم افزارهای آنلاینی که در بالا معرفی شد، صفحات فرود (landing page)، session (تعداد دفعاتی که کاربران وارد سایت شده اند و فعالیتی انجام داده اند؛ مثل کلیک کردن روی لینک، اسکرول کردن صفحه، وارد صفحات دیگر شدن و …) را مشاهده و آنالیز کنید.

با استفاده از نرم افزار آنلاین سرچ کنسول گوگل می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • بررسی صفحات فرود (landing page)
 • بررسی session های سایت (تعداد دفعاتی که کاربران وارد سایت می شوند و فعالیت هایی از جمله کلیک کردن روی لینک، وارد صفحات دیگر سایت شدن، اسکرول کردن صفحات)
 • بررسی مدت زمانی که کاربر در سایت می ماند.
 • بررسی کلمات کلیدی که کاربران از طریق آن وارد سایت شده اند.
 • بررسی این که کاربران از چه طریق وارد سایت شده اند. (از طریق شبکه های اجتماعی، از طریق تبلیغات گوگل، از طریق تبلیغات سایت هایی مانند مدیا اد، یکتا نت)

روش های افزایش ترافیک سایت

۱- تبلیغات پولی (advertising)یکی از روش هایی که خیلی از صاحبان کسب و کارهای آنلاین برای افزایش ترافیک سایت، تبلیغات پولی است. در این روش با پرداخت هزینه به گوگل، فیسبوک، تبلیغات در یوتیوب تعداد زیادی ترافیک وارد سایت می شود. زمان استفاده از این روش تبلیغات باید اطمینان حاصل کنید که روش های دسترسی به صفحات فرود که می تواند صفحه خرید و پرداخت باشد، به درستی طراحی شده است. در این صورت از بین افرادی که وارد سایت می شوند، بسیاری از کاربران به مشتری تبدیل می شوند و خرید می کنند.

۲- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO(Search engine optimization)سئو سایت و استفاده از روش تبلیغات پولی دو روش مکمل یکدیگر هستند که می تواند ترافیک قابل توجهی را به سمت سایت روانه کند. سئوکاران و وب مستران عقیده دارند که سئو ۱۰ تا ۱۳ برابر بیشتر از تبلیغات پولی و سایر روش های افزایش بازدید وبسایت، باعث افزایش نرخ تبدیل می شود و برای کسب و کارهای آنلاین سود به همراه دارد.

۳- استفاده از تکنیک پست مهمان: تکنیک پست مهمان یکی از مطمئن ترین روش های افزایش ترافیک سایت است که ترافیک سالمی را سمت سایت می فرستد. به همین منظور می توانید سایر سایت های مطرح و معتبر که میزان بازدید آن ها نسبتا قابل توجه است متقاعد کنید تا در همکاری برای انتشار پست مهمان با شما همکاری کنند.

۴- استفاده از تلگرام: قبل از پرداختن به تاثیر استفاده از تلگرام در افزایش ترافیک سایت، لازم است تا اشاره کنیم که تلگرام یک شبکه اجتماعی نیست و یک نرم افزار آنلاین برای چت محسوب می شود. اهمیت استفاده از تلگرام در افزایش نرخ تبدیل است. یعنی این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین برندهای دنیا از روش هایی مانند تلگرام برای تبلیغات و افزایش فروش و نرخ تبدیل استفاده نمی کنند. در صورتی که هدف شما در کسب و کار صرفا فروش است نه برند شدن، استفاده از تلگرام یک روش خوب است.

۵- استفاده از اینستاگرام: تبلیغات در اینستاگرام یک روش مطمئن در افزایش بازدید از سایت است که از طریق هشتگ “#” می توانید ترافیک سایت را افزایش دهید. نکته قابل توجه در تبلیغات اینستاگرام این است که از تبلیغات برای همه پست های اینستاگرام استفاده نکنید. برای این کار می توانید ۳ پست مفید و کاربردی منتشر کنید و سپس یک پست تبلیغاتی.

۶- انتشار مقاله در لینکدین: لینکدین یک شبکه اجتماعی پر مخاطب برای کسب و کارهای معتبر محسوب می شود. برای این که بتوانید بازدیدکنندگان سایت خود را بیشتر کنید، می توانید زمان تولید محتوا در لینکدین از کلمات کلیدی پر تکرار که کاربران جستجو می کنند و کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید و از کاربران بخواهید که برای خواندن کل مقاله وارد سایت شوند.

۷- تولید محتوا در اسلایدهای سایت slide shareاین سایت یکی از پر بازدیدترین سایت هایی است که روزانه کاربران زیادی از این سایت دیدن می کنند. با تولید محتوای کاربردی با استفاده از نرم افزار پاور پینت در این سایت تعداد بازدید کنندگان و ترافیک سایت شما افزایش می یابد. برای این که کاربران محتوای شما را به اشتراک بگذارند محتوای کاربردی و مفید برای کاربران تولید کنید.

۸- بازاریابی با استفاده از یوتیوب: یوتیوب دومین موتور جستجوی قدرتمند بعد از گوگل شناخته شده که در زمینه اشتراک گذاری ویدئو بسیار قدرتمند عمل کرده است. روزانه حجم عظیمی از کاربران از ویدئوهای آموزشی در یوتیوب استفاده می کنند. در صورتی که محتوای آموزشی (محتوای ویدئویی) تولید کنید، اطمنیان داشته باشید که تعداد بازدید کنندگان سایت و ترافیک سایت تا میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

۹- بازاریابی در آپارات: آپارت یکی از پر بازدیدترین سایت های ایرانی است که هم کاربران زیادی در این سایت محتوای آموزشی به صورت ویدئویی در سایت منتشر می کنند و هم کاربران زیادی از این سایت دیدن می کنند. آپارات امکانات ویژه ای را برای منتشر کردن ویدئوی آموزشی و تبلیغات ویدئویی در ویدئوهای پر بازدید فراهم کرده که می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شود.

۱۰- استفاده از بازاریابی ایمیلی (email marketing): بازاریابی ایمیلی هنوز هم یکی از پر طرفدارترین روش های بازاریابی است که دیجیتال مارکترها از آن استفاده می کنند. ایمیل مارکتینگ به صورت مستقیم باعث افزایش ترافیک سایت و افزایش کسب درآمد برای سایت ها و کسب و کارهای آنلاین می شود. بدین ترتیب که برای سایت هایی با فعالیت های مشابه یا برای کاربرانی که ایمیل خود را در سایت شما ثبت کرده اند یا در گذشته خرید کرده اند یا کامنت گذاشته اند، یک ایمیل حاوی پیام تبلیغاتی ارسال می کنید. کاربران با دریافت ایمیل مستقیما وارد سایت می شوند.

۱۱- اسپانسر کنفرانس بازاریابی: استفاده از این تکنیک زمانی موثر است که مدت زمانی از شروع کار سایت و فعالیتتان گذشته باشد و به نوعی کاربر و مشتری بالقوه داشته باشید. زمانی که یک کنفرانس بازاریابی برگزار می شود از رهبران شرکت یا مدیران مالی بخواهید تا در صورت قبولی همکاری سایت شما را به عنوان اسپانسر مالی معرفی کنند؛ در این صورت افراد شرکت کننده در سایت با معرفی شدن سایت تمایل و اطمینان بیشتری برای وارد سایت شدن خواهند داشت.

۱۲- توجه به سرعت بارگذاری سایت: سرعت سایت یکی از مهم ترین عواملی است که تاثیر مستقیمی روی کاهش یا افزایش رضایت کاربران و مشتریان خواهد داشت. در صورتی که سرعت سایت به هر دلیل کاهش یابد و کند باشد، کاربران پس از چند ثانیه منتظر ماندن از سایت خارج شده و برای بار دوم وارد سایت نخواهند شد. ابتدا بهینه بودن سرعت بارگذاری سایت را بررسی کرده و در صورت بروز مشکل برای افزایش ترافیک سایت، اقدامات لازم جهت افزایش سرعت سایت را انجام دهید.

برچسب ها:

‏2 نظرات

 • Avatar
  ایلیا 17ام مهر 1399 , 10:49 ب.ظ

  مطلب خوب و بسیار مناسبی بود سپاس گذارم

  پاسخ
 • Avatar
  علی 17ام مهر 1399 , 10:48 ب.ظ

  ممنونم خیلی مفید بود.

  پاسخ

ارسال پاسخ